NAŠA STAVBA SVOJPOMOCNE

Pod prerinou z ovčej vlny

Akonáhle sme uzavreli exteriérové roboty pre mráz a zlé počasie, pustili sme sa do vnútra. Doniesli sme si malý elektrický radiátor, svetlo, natiahli predlžovačku z tatovho domu a pustili sa do práce.
Ovčiu vlnu od Woolstyle sme vyzdvihli krásne zabalenú a nadelenú do balíkov označených šírkou, hrúbkou a dĺžkou pásov. Stačilo podľa nákresu rozložiť, čo kde patrí a začať.
Najskôr sme začali strechou, lebo tam šla všade rovnaká šírka vlny, takže bolo jednoduchšie ju nájsť. Nevedeli sme, ako sa vlna v strope prichytáva. Skúsili sme drôt, potom spinkovať špagát, no najviac sa nám osvedčili nabité klinčeky a okolo nich motať špagát.
Ako dobre, že ovčia vlna je prírodná a netreba mať rukavice, respirátory ani nič podobné. Na dotyk je ako paplón. 🙂
Prečo sme sa práve pre ňu rozhodli sme písali tu
zisťujeme čo kde patrí podľa nákresu

Zateplenie strechy

Prvé pásy strechy šli hrozne, no potom sme chytili takú prax, že polka strechy bola hotová za pár hodín. Bola to tá časť, kde je budúce spanie, takže sa dalo posediačky v pohode dočiahnuť. Horšie to bolo s druhou stranou, ktorá sa už musela robiť z rebríka. Zrazu to posúvanie a viazanie špagátu nabralo úplne iný rozmer :D.
Najhoršie bolo hádam zistenie, že som zabudla nabiť klince v poslednej tretine. Zistila som to s vlnou na hlave a špagátom obmotaným do polovice.:D
prvý pás vlny a natĺkanie klinčekov na ďalší
pridržiavanie pásu hlavou 😀
práve precvičujem všetky svaly brucha, chrbta aj rúk 😀
skúška druhej strany strechy z rebríka
joga? 😀
strecha skoro zateplená
Z tohto strecho-vlnového víkendu si Barbora odniesla svalnaté ruky, brucho a chrbát 😀 Takže baby, žiadne dvíhanie činiek. Treba zatepľovať strechy. 😀

Zateplenie stien

Na ďalší víkend sme dorobili steny. To bola omnoho väčšia pohodička. Dokonca ani špagáty nebolo treba. Väčšinou držali pásy samé. Akurát sme ich sem tam prichytili klincom, keby sa náhodou rozhodli časom klesnúť.
hotovo 🙂
Síce máme hrúbku izolácie omnoho menšiu ako sa bežne používa, rozdiel bol citeľný. Priestor sme dokázali zhruba do polhodiny vykúriť 2,5 kw radiátoríkom. Zateplenie dosť značne pomohlo aj ako zvuková izolácia.
Takže v tejto fáze vyzerá domček ako vystriekaný šľahačkou. 😀 Ďakujeme firme Woolstyle. 🙂 Vlna je mega super ! Nabudúce o nočnej more zvanej preglejky. ? Ak sa vám naše články páčia alebo sme vám pomohli, budeme veľmi radi ak nám dáte like a budete nás sledovať na našom youtube  facebooku a instagrame. © Publikovanie častí alebo celých článkov  zo zdrojov tinyhouseslovakia.sk,  je bez predchádzajúceho písomného súhlasu autorov  zakázané. Ak máte o ďalšie šírenie nášho textu záujem, môžete nás kontaktovať na tinyhouseslovakia@gmail.com