NAŠA STAVBA SVOJPOMOCNE

Ako sme domček z Jasenice do Martina prevážali

Je 6:30 a nám zvoní budík. Aj keď sme šli spať asi niekedy medzi jednou-druhou, nevstáva sa nám ťažko. Lebo DNES JE DEŇ KEDY ŤAHÁME DOMČEK Z JASENICE DO MARTINA!

Neskutočne sa tešíme, ale zároveň máme strach, či bude všetko v pohode. Čo ak sa prevráti, čo ak nevydrží konštrukcia, čo ak dostane šmyk, čo ak pod Strečnom zablokujeme premávku. 😀 Predsa len preprava tiny house sa nekoná každý deň…

Príprava na prepravu

Večer sme už s tatom všetko pochystali. Prehodili ťažné, požičali auto od firmy Jases, (ktorým aj touto formou veľmi ďakujeme), odskúšali svetlá, dali gurtne, aby to vyzeralo, že to je naozaj náklad, do dodávky naložili všetky veci ktoré potrebujeme na ďalšiu prácu. A samozrejme, aby komín netrčal von, zložili sme ho preč.

Celkovo medzi nami panoval akýsi slávnostný pocit. Veľmi sme sa tešili na túto udalosť ( teda môj tato možno ešte viac, pretože chudák kvôli nášmu domčeku nemal kde parkovať auto a nemal ani poriadny prístup do garáže 😀 ) .

Boli sme dohodnutí, že okolo pol siedmej až siedmej ráno vyrážame. V nedeľu, aby sme neblokovali premávku, ráno, kým ešte nie je na cestách veľa áut, ale už je dosť svetlo.

Ideme na to

Nastal ten okamih, zapojili sme domček za to mega terénne auto. Zrazu vyzeral domček trošku menšie. 😀 Museli sme zohnať auto čo má v papieroch zapísané ťažné zariadenie, aké potrebujeme na oficiálnu prepravu nášho domčeka. Takisto na to treba vodičský E.

Začali sme domček pomaly vysúvať von. Keď sme zrazu zistili, že brána sa akosi scvrkla. 😀 Nie a nie vytočiť domček tak, aby nebúral stenou do stĺpika brány. Skúšali sme to hádam na 5 krát. Potom sme sa zmierili s farbou brány na kúsku fasády, zaťažili bránku tak, aby sa stĺpik dotýkal fasády čo najmenej a silou vôle ho dostali von.

 

 

 

Od domu na hlavnú cestu mal domček hneď dve zaťažkávacie skúšky: dva kusy retardéru. 😀

Zvládol ich ako nič. Maťko, môj brácho testoval ten kúsok cesty ako sa vezie vo vnútri. Pred hlavnou cestou sme ešte raz všetko skontrolovali a išli. Ak všetko pôjde dobre, ďalšia zastávka bude niekde pred Strečnom.

 

posledná zastávka v Jasenici.

s mostami sme nemali absolútne žiadny problém, lebo spĺňame výšku kamióna

 

 

Ukazovali na nás prstom 😀

Východ slnka, prázdne cesty, pár nechápajúcich šoférov ukazujúcich na náš domček prstom. Tato išiel s Maťom v terénnom aute, ja s Bogym vzadu v dodávke. Kontrolovali sme či je všetko fajn a tŕpli, keď domček sem tam  rozkolísalo.

Nakoniec sme sa za Žilinu dostali úplne bez problémov. Dokonca aj rýchlosť bola nad očakávania. Išli sme v kľude okolo 70 miestami 80km/h.

Pred Žilinou na pumpe sme iba zahliadli fajčiarov s otočenými hlavami za nami. 😀 Pod Strečnom sa domček trošku kolísal od tlakových vĺn nákladiakov, ale nebolo to až také hrozné. Na odpočívadle sme zastali, aby nás mohli všetci obehnúť.

Zvládli sme to

Do Martina sme proste prešli akosi rýchlo a jednoducho. Až sa nám to nezdalo. 😀 Pri firme MIKRA v Martine sme už mali dohodnuté miestočko na odstavenie a na prvý šup ho tam tato zacúval. ? Ihneď prišiel SBS-kar od veľa pýtať sa čo to je, kde sa to vyrába a hlavne za koľko. 😀

 

sťahovacia čata, zvládli sme to! 🙂

MIKRE narežeme dosky na kuchyňu, gauč, stolíky….určite nás sledujte ďalej, ešte máme neskutočne veľa roboty a testovania pred sebou.

Rozmýšľate aj vy nad stavbou takéhoto domčeka? Dajte nám vedieť do komentu, alebo na facebooku. Ak sa vám náš blog páči, alebo myslíte, že by sa niekomu z Vašich známich mohol páčiť, pozdieľajte ho. 🙂 Nech inšpirujeme viacerých…

Takisto budeme veľmi radi, ak sa na domček prídete pozrieť keď bude tip top hotový :).